31 Mayıs 2012 Perşembe

Diş Kurabiye
Oğlumun Diş Buğdayı için hazırlamış olduğum Diş Şeklinde Kurabiyelerim..Diş şeklinde kurabiye kalıbımı aldım tabi şeker hamurlarımı da beyaz ve lacivert..tema korsandı.. bende diş şekerlerime bu şekilde süsleme yaptım..Şeker hamuruyla yaptığım ilk kurabiyem fena olmadı..belki kursa gidersem kimbilir neler yaparım..Yapması çok eğlenceliydi..ama çok yorucu bir iş sandalye de oturmuş tek tek hamuru aç kes yapıştır sonra üstünü süsle el oyalayan..el emeği ürünler bunlar..Benim içinde güzel bir deneyim ve başlangıç oldu..Yapabilirmiyim demeden rahatlıkla yapmaya başlayın derim size..ilk yaptıklarınız biraz zor gelebilir ya da yavaş olabilir ama sonrasında eliniz alışıyor.. Miniklerimiz için herşey değer..

Kurabiye hamuru için;
 • 2 su bardağı un
 • 220 gram  margarin
 • 1 su bardağı pudra şekeri
 • 1 yumurta
 • 1yemek kaşığı süt
 • 1 çay kaşığı kabartma tozu
 • 1 tutam tuz
 • 1 çay kaşığı vanilya
 • isteğe göre kakaolu yapılacaksa;1 su bardağı kakao
Süslemek için;
 • Hazır şeker hamuru beyaz ve lacivert
 • buğday nişastası hamuru açarken yapışmaması için ara sıra azıcık döküyoruz hamurumuzu açtığımız yere 
 1. Sırasıyla bütün malzemeleri bir kapta karıştırıyoruz.
 2. Hamurumuz elimize yapışmayacak şekile geldiğinde merdane yardımıyla açıyoruz.
 3. Diş şeklindeki kalıbımızla kesiyoruz alt kısımda tahta çubuklarımızı geçirip yukarı kadar itiyoruz.
 4. Tepsiye dizip 150 derecelik fırında 15 dakika pişiriyoruz. Çok tutmayın kontrol edin hemen kuruyup yanabilir.
 5. Pasta malzemeleri satan yerden aldığımız ya da evde kendi yaptığımız şeker hamurunu merdane yardımıyla açıyoruz( bu hamurların özel merdanesi ve tahtası var)ben almadım masada yağlı kağıt üzerinde nişasta kullanarak küçük bir oklavayla açtım.Dikkat ederseniz yapışmaz.
 6. Diş şeklinde kestiğiniz şeker hamurlarını bal yardımıyla kurabiyelerinizin üzerine yapıştırın isterseniz keskin bıçakla yanlardan alıp tam kurabiyeye oturtun ya ada benim gibi ayak kısımlarını uzun bırakabilirsiniz ben o şekilde daha çok sevdim.
 7. İsterseniz üstünü gıda boyalarıyla da süsleyebilirsiniz.Ben üstünü şeker hamuruyla süsledim ve ağız kısmını DrOtker'in 4 renk halinde satılan kurabiye süsleme şekeriyle yaptım.Daha önceki kurabiye kayıtlarımda da bulunmakta.
 8. Ve unutmadan mutlaka sevgimizi katalım :)          

AFİYET OLSUN :)                                                                    

En İyi Romantik Filmler-2

ROMANTİK KOMEDİ
Esra, Didem ve Zeynep, üç yakın arkadaştır. Zeynep’in düğünü sürprizlere neden olacaktır. İstemediği bir işte yıllardır çalışan Esra istifa eder, kötü giden ilişkisini sona erdirir.Reklâm ajansına çalışmaya başlayana Esra, ajansın kreatif direktörü Mert ile yakınlaşırken, Didem’de Mert’in arkadaşı aktör Cem Sezgin’den etkilenir. Üç arkadaşın kararları hayatlarını değiştirecektir.


 CENNET GİBİ (Just Like Heaven)
San Francisco’da bir apartman dairesi kiralayan David’in (Mark Ruffalo) istediği en son şey bir ev arkadaşıdır. Ortalığı henüz derleyip toplamıştır ki, ansızın Elizabeth (Reese Witherspoon) adlı genç bir kadın ortaya çıkar. Üstelik apartman dairesinin kendisine ait olduğunda ısrar etmektedir…David ortada büyük bir yanlış anlama olduğunu düşünür. Aniden görünen Elizabeth’in aniden ortadan kaybolmasına kadar da bu düşüncesi devam eder. Kapı kilitlerini değiştirmek de Elizabeth’i yıldırmaz. Kafasına göre David’i ziyaret eder . Üstelik sürekli olarak ortaya çıkmakla kalmayıp, “Benim evimde nasıl kendi hayat tarzını kurarsın” diyerek sürekli David’i rahatsız etmektedir.

BURADA OLAN BURADA KALIR (What Happens in Vegas)
Jack ve Joy, Las Vegas’ta paylaştıkları bir hafta sonu üç milyon dolar kazanırlar, ancak kazanan belli değildir. Aralarındaki tartışmayı Yargıç Whopper altı aylık zorunlu bir evlilikle çözümleyecektir. Evliliğin feshini kabûl etmez, ganimetin paylaşımını dondurur ve çiftin hazırlıksız yakalandıkları bu evliği yürütmek için her şeyi denediklerini kanıtlamalarına karar verir.

DAVETSİZ ÇAPKINLAR
Düğün kimin düğünü olursa olsun hangi etnik kökende ve dinde olursa olsun – Yahudi, İtalyan, İrlanda , Çinli, Hindu– bu karizmatik ve çekici iki genç adam her düğünün en gözde erkekleri olmaktan ve ortalığı birbirine katmaktan çok hoşlanmaktadırlar... Tabii ki bir amaç uğruna... Düğünlerde boy gösteren hoş , bakımlı genç ve bekar kadınları baştan çıkarmak...Düğünü dağıtmanın ana kuralı gittiği her düğünden güzel bir kadınla çıkmaktır. 

AŞK ÇEŞMESİ
Beth başarılı bir emlakçıdır ama şanssız bir aşıktır. Kardeşinin düğününe gitmek için Romaya gider ve orada Nick ile tanışır. Ancak depresif bir anında dilek kuyusundaki dilek paralarını çıkarmış ve bir nevi lanetlenmiştir. Laneti çıkardığı paraları atan yani aşk dileyen erkeklerin aşkıdır. Ve Nick de onlardan biridir. Bu arada Beth ile Nick yakınlaşır. Ama bir sorun vardır, Beth Nick'in aşkının gerçek olup olmadığını nasıl anlayacaktır...

 HAYALET SEVGİLİLERİM
Ünlülerin fotoğrafçısı Connor, eğlenceyi ve kadınları seven biridir. Connor, evlenmek üzere olan abisinin büyük bir hata yaptığını düşündüğünden onu vazgeçirmek ister. Düğünden bir gece önce Connor’ı ziyaret eden üç hayalet, geçmişine ve geleceğine doğru yolculuğa çıkarır, ne zaman kadın avcısına dönüştüğünü bulmaya çalışırlar. Belki Connor’ın hayatının aşkını bulabilmek için hâlâ şansı vardır.

YENİ EVLİ
JUST MARRIED, birbirlerine daha ilk görüşte aşık olanTom Leezak (ASHTON KUTCHER) ve Sarah McNerney'nin (BRITTANY MURPHY) hikayesidir... Tom gece radyoda trafik haberleri sunan iyi görünümlü, sporla haşır neşir ve bu özelliklerinden dolayı alfa-erkek diyebileceğimiz bir genç adam. Sarah ise çok güzel, özgür ruhlu ve zengin bir ailenin yazar kızıdır. Tom'un arkadaşları için bir sürpriz olmasınave Sarah'nın ailesine rağmen her ikisi de birbirlerine çabucak ve delicesine aşık olmuşlardır. Tom kendisini Sarah'nın yaşadığı hayattan uzak tutmaya çalışsa da, Sarah'nın babası ve kardeşi bunun çok çabuk bitecek bir ilişki olduğuna inansalar da Sarah kalbinin sesini dinler ve Tom'la evlenir. 


 TEKLİF
Kitap editörü Margaret sınır dışı edilerek ülkesi Kanada’ya gönderilmesi gündeme gelince asistanı Andrew ile nişanlı olduğunu hükümet yetkililerine bildirir. Zoraki çift, damat adayının ailesiyle tanışmak için Alaska’nın yolunu tutmak zorunda da kalacaktır. Peşlerindeki göçmenlik bürosu yetkililerini başlarından savmak için bu plâna sonuna kadar bağlı kalacaklarına yemin etmek zorunda kalırlar.

MARLEY VE BEN
Karlı bir günde evlenen çift John (OWEN WILSON) ve Jenny Grogan (JENNIFER ANISTON) Michigan’daki soğuk kış günlerini arkada bırakıp, güneye, Florida’ya taşınıp yeni bir hayata başlamaya karar verirler. Birbirine rakip gazetelerde iş bulan çift kendilerine bir ev de aldıktan sonra, evliliğin zorlu yanlarını da yavaşça görmeye başlarlar. Çocuk sahibi olmakla ilgili kuşkulu olan John , bu konudaki korkularıyla ilgili arkadaşı ve meslektaşı olan Sebastian’a açılır ve o da mükemmel bir öneriyle çıkagelir; John jenny’yi oyalamk için ona bir köpek almalıdır. Ve Marley hayatlarına girer...

AŞK SARHOŞU
Maggie, özgür ruhlu bir genç kadındır. Kolay kolay kimseye bağlanmayan bu kadının, karşı konulmaz bir cazibeye sahip olan Jamie ile karşılaştığında ona aşık olacağını kimse tahmin etmemiştir. Jamie ise, tıbbi ilaç pazarlaması yapan ve bunu yaparken de kadınlar üzerindeki çekim gücünü kullanmaktan çekinmeyen biridir. Ancak ikisinin ilişkisi ilerledikçe ikisi de gerçek bir ilaçla karşılaşır: aşk...

ALTIN ŞANS
Ben Finnegan, sörfçülükten hazine avcılığına geçiş yapmış genç bir adamdır. 18. yüzyıldan kalma, hazinelerle dolu kırk sandık içeren efsanevi Queen’s Dowry hazinesini takıntı hâline getirmiştir. Hazine arayışı sırasında, evliliği ve her şeyini yitirmiştir. Nerede olduğuna dair çok önemli bir ipucu keşfedince hazinenin peşine düşer. Finn’in baş düşmanı olan Moe Fitch de hazinenin peşindedir.

BAŞIMIZA GELENLER
Catering Uzmanı Holly ve Spor Direktörü Eric, tek ortak noktalarının birbirine olan nefretleri ve vaftiz kızları Sophie’ye olan sevgileri olduğunu keşfederler. Ama, aniden Sophie’nin hayatta tek sahip olduğu ebeveynler olduklarında, Holly ve Eric farklılıklarını bir kenara bırakmak zorunda kalırlar. Yeni kariyer hedefleri ve yoğun sosyal hayatları arasında gidip gelirken, aynı çatı altında yaşayabilmenin de bir yolunu bulmalıdırlar.

DAYANILMAZ ZÜLUM
Beverly Hills'ın şöhretli boşanma avukatlarından Miles Massey, bir müşterisinin karısıyla ilişkiye giriyor. Boşanma konusunda deneyimli Marilyn Rexroth'in intikam hırsı, adamın düzenli yaşamını yavaş yavaş tepe taklak ediyor. Kadının ticari amaçlı evlenme ve boşanmalarından avukat da payını alacak gibi gözüküyor.

ERKEKLER NE SÖYLER KADINLAR NE ANLAR
Greg Behrendt ve Liz Tuccillo’nun çok satan kitabına dayanan film, 20’li 30’lu yaşlarında Baltimore’lu bir grup insanı konu alıyor. Söz konusu insanlar ilişki havuzunun sığ kısmından evlilik hayatının derin ve bulanık sularına doğru ilerlerken bir yandan karşı cinsin işaretlerini okumaya bir yandan da “istisna yoktur” kuralına istisna oluşturmaya çalışıyorlar.

POLLY GELİNCE
Risk analisti Reuben Feffer düzen takıntılı ve güvende olmayı her şeyin önünde tutan bir adamdır. Yeni evlendiği eşi tarafından aldatılınca toparlanması pek kolay olmaz, ta ki çocukluk arkadaşı Polly ile karşılaşana kadar. Polly adrenalin adına her türlü tehlikeyi göze alan maceraperest bir kadına dönüşmüştür ve Reuben'e hayatta risk almadan ilerlenemeyeceğini kanıtlamak ister.

ŞIPSEVDİ
Eddie, sadece bir hafta çıktığı Lila’ya evlenme teklifi yapar. Bu teklifi yaparken aşk ve evlilik için son şansı olduğunu düşünmüştür. Eddie balayında hayatının en büyük hatasını yaptığının farkına varır. Lila kesinlikle hayallerinin kızı olmadığı gibi tam anlamıyla kâbuslarındaki kızdır, Eddie’ye hayatı zehir eder. Balayı sırasında Miranda ile tanışmasıyla birlikte Eddie’nin şansı yaver gitmeye başlayacaktır.

AŞK TUTULMASI
Fanatik bir Fenerbahçe taraftarı olan Uğur, gayet sakin bir kişiliği varken söz konusu futbol olduğunda bambaşka bir adam olmaktadır. Annesi ve kız kardeşiyle birlikte yaşayan Uğur, annesinin evlenme baskısından sıkılmıştır. Pınar da aynı baskıyı annesinden görmektedir. Trafik kazası sonucu tesadüfen tanışan Pınar ile Uğur’un hayatlarında köklü değişiklikler olacaktır.

AŞK TUTKUNU
Filmde, onları terkeden sevgililerini yeniden kazanmak için çabalayan iki kişi ön planda. İkiliden erkek olanı astronom, kız olanı ise New York'lu bir fotoğrafçı. İkisi de eski aşıklarını kıskandırmak için "mahsusçuktan" flört etmeye başlıyorlar ama iş sonradan ciddileşiyor. 

ÖDÜNÇ SEVGİLİ
Rachel, New York’ta bir hukuk firmasında çalışan yetenekli bir avukat, en iyi arkadaşı Darcy’nin kendisine sürekli hatırlattığı gibi ne yazık ki hâlâ bekâr bir kadındır. Ancak 30. yaş gününü kutladıktan sonra, Rachel, kendini hukuk fakültesinden beri aşık olduğu Dex’in kollarında bulur, ancak Dex, Darcy’nin nişanlısıdır. Darcy’nin düğünü yaklaşırken Rachel, Darcy ile dostluğu ve hayatının aşkı arasında kalakalır.

SEN,BEN VE DUPREE
Gerçeği saklamayalım. Kim olursak olalım, çok sevdiğimiz evimize misafir olarak gelip de bir türlü gitmek bilmeyen; üstelik bırakın gitmeyi, evimize adeta kamp kurarak kendi borusunu öttürmeye başlayan tembel arkadaşlarımız olmadı mı? Aslında hepimiz Dupree’leri iyi tanırız. İyi kalpli birer sırdaştırlar. Söyledikleri sözlerle hayatlarımıza bir tutam bilgelik katmaları önce hoşumuza gider. Ancak misafirlikleri bir türlü bitmek bilmez. Dışarıda insanlar gündelik hayatın yükü altında ezilirken onlar evimizin en rahat koltuğuna yayılıp kanal kanal gezerek sörf yapmaya doyamazlar. 

AŞK GELİYORUM DEMEZ
Film, bir han esnafının hikâyesini anlatıyor. Ali, handaki esnaflardan birinin yakışıklı ve çapkın oğludur. Gözde ise hanı satın alan zengin müteahhidin, yardımsever, doğaya ve hayvanlara düşkün kızıdır. Müteahhit, hanı satın alır ve yıkıp alışveriş merkezi yapmaya karar verince, esnaf Ali’den Gözde’yi etkileyerek hanı kurtarmasını ister. Bir yardım gecesinde tanışan Ali ile Gözde birbirlerinden çok etkilenirler, komik ve romantik bir hikâye başlar.

ATEŞLİ VE TATLI
Aşk arayışını anlatan " Ateşli ve Tatlı ", yönetmenliğini Roger Kumble'ın yaptığı romantik bir komedi filmi... Christina Walters ( Cameron Diaz ) bekar seksi bir bayandır. O ve onun en yakın arkadaşı Courtney (Christina Applegate ) yanlış erkekleri seçmek gibi bir yeteneğe sahiptirler.İş bir erkekle buluşmaya geldiğinde, Christina 'nın altın bir kuralı vardır: " Bay doğruyu aramayı bırak, bulduğun kişi üzerinde yoğunlaş. "Bu kural Christina'nın bir gece bir kulüpte beklenmedik şekilde (Mr. Right)Peter ( Thomas Jane ) ile tanışmasına kadar devam eder. Fakat Peter ertesi gün ortadan kaybolur. Christina ve en iyi arkadaşı Courtney tüm kuralları yıkarak Peter'ı bulmak için vahşi ve heyecan dolu bir yolculuğa çıkarlar.Fakat bu onların hayal edebildiklerinden daha fazla probleme yol açar.

SEVGİNİN BAĞLADIKLARI
Sam (Tom Hanks) Seattle'da oğluyla yaşayan mutsuz bir duldur. Oğlu Jonah ise yeni bir anne isteyen ama babasının çıktığı kadınları da pek beğenmeyen bir çocuktur. Sonunda Jonah, duruma el koyuyor ve ulusal bir radyo şovunda babasını telefonla programa katılmaya zorluyor. Sam program sırasında o kadar içten ve duyarlı konuşuyor ki ülkedeki yüzlerce kadın ona mektup yazıyor. Bu arada o gece onu dinleyen kadınlardan biri olan Annie (Meg Ryan) ise Walter (Bill Pullman) ile nişanlıdır ve de mutludur. Ama ne gariptir ki Sam ile tanışmak için de içinde karşı konulamaz bir merak ve istek vardır. 

GÜVERTEDE
Yatın bakıma gitmesiyle çaresiz kalan Joanna, tuvalet bölgesini değiştirmesi için marangoz Dean Proffitt’i işe alır. Joanna için hiçbir şeyin yeteri kadar iyi olmamasından dolayı, Dean’in parasını ödemek istemez. Bu durum genç adamı kızdrır. Fakat Joanna güverteden düşer ve kötü bir hafıza kaybı geçirir. Bu durumu kendi çıkarına uygun hale dönüştüren Dean, cezalandırıcı dehasıyla Joanna'ya dört haylaz çocuğun annnesi hem de kendisinin eşi olduğunu söyleyerek son vuruşu yapar..

AŞKA İKİ HAFTA
Milyoner George Wade’in (HUGH GRANT) yeni bir baş danışmana ihtiyacı vardır. New York’un önde gelen emlak firmalarından biri olan Wade Corporation’ın karizmatik “sosyetik sima”sı George’un, kariyerlerindeki başarıları şüphe götüren çekici bayan avukatları işe alıp, onlarla yatmak gibi kötü bir alışkanlığı vardır... bu çekici avukatlar, çok pahalıya mâl olan hatalar yaptıklarında ise, George’un tutucu kardeşi ve şirketin asıl beyni olan Howard (DAVID HAIG) tarafından işten çıkarılırlar.
Howard sonunda George’a, işbilir bir baş danışman bulmadığı takdirde mal varlığına veda etmesi gerektiğini söyleyince, George sıkı bir çevreci olan Lucy Kelson’la (SANDRA BULLOCK) beklenmedik bir mülakat yapar. Harvard mezunu, stratejik düşünen, sosyal bilinç sahibi parlak bir avukat olan Lucy’nin Wade Corporation’ın planlarına hizmet etmek gibi bir niyeti yoktur. Aksine, amacı George ve şirketini, oturduğu yerin yakınındaki Halk Merkezini yıkıp, toplu konut inşa etmekten alıkoymaktır. George, Halk Merkezi’ni yıkmayacağına dair söz verip, Lucy’yi Wade Corporation’ın yardım fonunun sorumlusu yapacağını ve bu konudaki kararları sadece ona bırakacağını söyleyince, Lucy istemeden de olsa işi kabul eder.

KADIN AKLI ERKEK AKLI
Abby, bekârlığı dışında her soruna anında çözüm bulabilen bir TV programı yapımcısıdır. Reytingleri düşüş gösterince, işe yeni alınmış Mike’la ekip olmak zorunda kalır. Erkekler hakkında ipuçları vermekte olan bölümünün reytinglerdeki ani artışı, Mike’ın yerini garantiler. Abby, bekâr komşusu Colin’le tanıştığında ise doğru hamleleri yapmak için Mike’ın görüşlerine ihtiyacı olduğunu anlar.

GELİNLERİN SAVAŞI
Çok yakın iki arkadaş olan Liv ve Emma, çocukluklarından beri evlenip gelin olacakları o günün hayalini kurmaktadırlar. Düğün hayalleri içerisinde ikisinin de vazgeçemediği tek ayrıntı, New York’un en ünlü düğün mekanı The Plaza Hotel’de evlenmektir. 26 yaşına geldiklerinde ikisi de evlenme teklifi alır. Hayallerini gerçekleştirmek ve muratlarına ermek üzereyken evlilik danışmanlığı ofisinde yapılan bir hata sonucu aynı gün evleneceklerini öğrenirler! Hangisinin The Plaza Hotel’de evleneceği savaşı kimin kazanacağına bağlıdır. Bundan sonra, iyi olan gelin kazanacaktır!

ARKADAŞIMIN AŞKI
Alexis, Dustin’in hayallerindeki kadındır. Ancak birkaç haftalık flört döneminden sonra Alexis’in uzaklaştığını fark eder. Onu tekrar kazanabilmek için en iyi arkadaşı Tank’in yardımına başvurur. Tank, kadınları önce baştan çıkartıp sonra adeta delirterek ayrılma konusunda ustadır. Sevgilisi tarafından terkedilmiş erkeklerle anlaşarak, eski-sevgililere öyle deneyim yaşatır ki, onunla ilişki kuran kadınlar en kısa sürede eski sevgililerine dönerler.29 Mayıs 2012 Salı

Diş Buğdayı

Diş Buğdayı Yıllar öncesinden bugüne kadar gelmiş olan bebeklerimizin ilk dişi çıktığında buğdayla birlikte yapılan bir kutlama..Bende size Kendi diş Buğdayımda hazırladığım resimleri sunmak istiyorum.Belki sizlere fikir vermiş olurum..Kimbilir sizler neler yaparsınız ellerinizle..Emekle sevgiyle yapılan herşey başka güzel oluyor..Umarım keyifli ve gönlünüze göre geçen bir gün olur..

Ve Evet Deli gibi bu şeylerle uğraştım bende kendime inanamıyorum aslında.!!!!!!!

DIŞ KAPI için hazırladığım yazılar...Çok çevreniz ve davetliniz varsa davetiye de hazırlayabilirsiniz..İkram edeceğim yemeklerimin üstüne takacağım kürdanlar tek tek ellerimle hazırlandı çizildi-kesildi-boyandı.. Evet deli gibi bunlarla uğraştım..Minik Korsanımın Odasına uygun bir tema ve uygun bir giysiyle Korsan Diş Kurabiyelerimizde hazırlandı.
 
Evde daha önceden çiçek gelen bir kabım vardı..Oğlumun odasının kapısındaki tülle kaplayıp üzerine de odasının yedek kulplarıyla süsledim..İlla çok para harcamanız gerekmez bazen evdeki birkaç şeyle çok güzel şeyler yaratabilirsiniz.

Ve Diş Buğdaylarımız hepsi tek tek bardaklarla hazırlandı..Kuruyemiş ve Bonibonla süslendi.. İçlerine korsan şeklinde hazırladığım kırmızı ve mavi korsanlar kürdanla konuldu.
Soframın en renkli yemeği belkide bu havuçlu patatesimin üzerindeki minik civcivler :) Sarımsaklı Yoğurt ve acı sosla çok lezzetli oluyor..Bloğumda Patates topları olarak yer alan bir tarif..

Sonra minik minik hazırlanan çikolatalı toplarım..Şeker hamuruyla kapladığım tabağımda çok şık bir sunum oldu.

Küçük kolalı keklerim o kadar yumuşak oldu ki ve Kıymalı-Peynirli Böreklerim...Dereotlu sade minik poğaçalar ve annemin elleriyle ilk defa sardığı zeytinyağlı yaprak sarması enfesti.


Soframdan görüntüler Diş Şeklinde yaptırdığımız Pastamız..

Ve Anne-Babayla resmimiz...
Sağlıklı,mutlu yeni yeni dişler dilerim tüm miniklerimize..